Pocket Option Ödeme Yöntemleri

Pocket Option çok çeşitli ödeme sistemleri sunmaktadır. Müşteriler elektronik cüzdanlara ve Visa/Mastercard seçeneklerine para yatırabilirler.

Para çekme işlemi hızlı ve zahmetsizdir. Para çekme işlemi için gereken minimum tutar 10$'dır ve çoğu işlem 24 saat veya daha kısa sürede tamamlanır.

Çok çeşitli ödeme sistemleri

Kredi kartları, banka havaleleri ve kripto para dahil olmak üzere çeşitli ödeme sistemlerini kullanarak Pocket Option hesabınıza para yatırın. Ancak, bazı ödeme işlemcileri ücret talep edebilir veya ödemeyi birden fazla parça halinde gönderebilir.

İdeal ödeme yöntemini seçmek, iş modeliniz ve müşteri deneyiminiz için kritik önem taşır. Güvenli, değerli, uygun fiyatlı ve kârlı olmalıdır. Ayrıca, işlemleri hızlı bir şekilde tamamlayabilmeleri için kullanıcılar tarafından kolayca erişilebilir olmalıdır.

Kullanıcıların nakit yerine tercih ettiği kolaylık, hız ve güvenlik sunan dijital ödemeler dünya çapında yükselişte. E-ticaret ve pazar yerleri, isteğe bağlı hizmetler, SaaS/abonelik işletmeleri veya profesyonel hizmetler için kullanılabilirler.

Banka ve kredi kartları iki temel ödeme şeklidir. Bankalar ve inşaat birlikleri bu kartları finanse eder ve müşteriler bakiyeyi zaman içinde (faiziyle birlikte) geri öder.

Bazı ülkelerde, banka kartları bir işlemi tamamlamak için kişisel bir PIN kodu gerektirir. Bu, satın alımların yasal olduğunu ve yerleşik bir banka hesabından geldiğini garanti etmeye yardımcı olur.

Bir başka ödeme yöntemi de bankanız aracılığıyla yapılan düzenli, planlanmış aylık ödeme olan otomatik ödemedir. Bu tür bir düzenleme sıklıkla abonelikler ve ev faturaları için kullanılır.

Bu ödeme yöntemleri en yaygın kullanılan yöntemlerdir ve 2019 yılında 4 buçuk milyardan fazla kişi bu yöntemleri kullanmıştır. Ayrıca, en yüksek güvenlik oranlarına sahiptirler.

Kripto para yatırma işlemleri hızlı bir şekilde gerçekleştirilir, ancak bazıları ücret gerektirebilir veya birden fazla parça halinde gönderilmesi gerekebilir. Döviz kuruna bağlı olarak, yatırdığınız para hesabınıza tam olarak geçmeyebilir.

Vize

Visa dünyanın önde gelen ödeme ağlarından biridir. Kredi ve banka kartları dünyanın her yerinde kabul edilirken, tüccarlara da bir dizi hizmet sunmaktadır.

Visa'nın acenteler, alıcı bankalar ve kart çıkaran kuruluşlardan oluşan ağı her gün binlerce işlem gerçekleştirmektedir. Bu işlemlere kart sahipleri, üye işyerleri ve banka hesapları arasında para transferinin yanı sıra çevrimiçi kredi ve banka kartı alışverişlerinin işlenmesi de dahildir.

Visa'nın sistemleri, mal ve hizmetler, seyahat, kamu hizmetleri ve diğer harcamalar gibi çok çeşitli ödemeleri gerçekleştirmektedir. Ağın ve ağ üzerinden gerçekleştirilen işlemlerin güvenliğini garanti altına almak için geniş bir ekip sistemlerini işletmektedir.

Çoğu ödeme hemen işleme alınır, ancak bazıları ücret gerektirebilir veya birden fazla parça halinde gönderilebilir. Örneğin, kripto para yatırma işlemlerinin pocket option hesap bakiyenizde görünmesi birkaç iş günü sürebilir.

Bu yöntemi kullanarak para yatırmak için Finans - Para Yatırma sayfasını ziyaret edin ve ödeme seçeneğiniz olarak Visa veya Mastercard'ı seçin. Yatıracağınız tutarla birlikte kart bilgilerinizi girin, ardından işlemi tamamlamak için ekranda görüntülenen talimatları izleyin.

Para çekmek de benzer bir süreçtir, ancak çok daha hızlı ve basittir. Para Çekme sayfasındaki "Ödeme Yöntemi" kutusundan bir eWallet ödeme yöntemi seçin ve ardından para çekmek için ekrandaki talimatları izleyin. Minimum para çekme limiti 10$'dır; ancak, para çekme işleminizin gerçekleşmesinin 2 iş gününe kadar sürebileceğini lütfen unutmayın. Yanlış bilgi nedeniyle gecikmeleri veya olası kayıpları önlemek için, kimlik kanıtı olarak geçerli kimlik belgeleri sağladığınızdan emin olun.

Mastercard (USD)

Mastercard dünyanın en sevilen ödeme sistemlerinden biridir. Yatırımcılara hızlı para yatırma ve çekme gibi çok sayıda avantaj sağlar. Ancak işleyişini ve güvenlik önlemlerini anlamak çok önemlidir.

Mastercard, ağın bir parçası olan bir kurum tarafından verilen geçerli bir kredi kartı gerektirir. Dünya çapında bu tür binlerce banka vardır.

Bu bankalar Mastercard sistemine bağlı kredi kartları çıkararak, bu kartların kabul edildiği her yerde kullanılabilmesini sağlıyor - açık döngü olarak bilinen bir düzenleme.

Mastercard'ınızla bir alışveriş yaparken, satıcı veya ATM operatörü tutarı bulunduğunuz ülkenin para birimine çevirecektir. Bu kullanışlı olsa da, bu yöntemin buna değip değmeyeceğini düşünürken yabancı işlem ücretlerini hesaba katmak önemlidir.

Bu ücretleri tahsil etmeyen bir kart seçerek ya da gideceğiniz yerin para birimini seçerek ve kartın orada tahsil edilmesini sağlayarak bu ücretlerden kaçınabilirsiniz. Alternatif olarak, kart ağlarının web sitelerindeki dönüşüm oranlarını ve fiyat artışlarını kontrol edebilirsiniz.

Değişim ücretleri, üye işyerlerine kart kabul hizmetleri sağlayan finansal kuruluşlar olan acquirer'lar tarafından belirlenen Üye İşyeri İndirim Oranının (MDR) ayrılmaz bir bileşenidir. Bu oranlar, kart kabul hizmetlerinin sağlanmasına ilişkin toplam maliyetin büyük bir kısmını oluşturduğundan, başarılı ve canlı bir ödeme ağının sürdürülmesinde hayati bir rol oynamaktadır.

Mastercard ayrıca her işlem için değişim ücretlerine ek olarak bir değerlendirme ücreti de alır. Bu, toplam maliyetin küçük bir kısmı olsa da, hızla artabilir. Bu nedenle, mümkün olduğunca az ödeme yaparken kârınızı en üst düzeye çıkarmanız çok önemlidir.

Dokun&Git

Touch n Go, 84 milyondan fazla aktif kart ile Malezya'da en yaygın kabul gören pocket option ödeme yöntemlerinden biridir. Online alışverişin yanı sıra park bileti ve tren bileti gibi işlemler için de kullanılabilmektedir.

Ancak, denizaşırı ülkelerde ödeme yapmak için bu yöntemi kullanmanın daha yüksek ücretlere neden olabileceğinin farkında olmak önemlidir. Daha iyi bir alternatif, bir Wise çoklu döviz hesabı ve kartı almak olabilir. Bu, işlem maliyetlerinden tasarruf ederken gerçek piyasa ortası döviz kuru üzerinden para birimi dönüştürmeye olanak tanır.

Touch n Go eWallet kullanarak ödeme yapmak isterseniz, uygulamayı açarak, satıcınızı seçerek ve ardından ödeme işlemi için ekrandaki talimatları izleyerek hem çevrimiçi hem de mağazadaki herhangi bir katılımcı satıcıyla mümkündür. İşte bu kadar kolay!

Ayrıca, Touch n Go eWallet'ınızla çevrimdışı ödeme yapmak istiyorsanız, satıcının QR kodunu taramanız veya uygulama içindeki kişisel QR kodunuzu taramalarını sağlamanız yeterlidir. Bu işlem otobüs ve tren gibi toplu taşıma araçlarında ve birçok perakende satış noktasında yapılabilir.

Bir Touch n Go eCüzdan ile daha fazla kolaylık için PayDirect üzerinden otomatik kontör yüklemeleri ayarlayabilirsiniz. Online alışveriş yaparken Touch n Go kullanıyorsanız bunlar ideal bir çözümdür ve eCüzdanınızda hiçbir zaman para sıkıntısı olmamasına yardımcı olur.

Malezya uzun zamandır nakitsiz toplum yolunda ilerliyor ve bu sistem de bunun merkezinde yer alıyor. Touch n Go teknolojisi ile bir fincan kahveden sinema biletine kadar her şeyin ödemesini nakit paraya ihtiyaç duymadan ya da en son nereye gittiği konusunda endişelenmeden yapabilirsiniz.

Tayland QR bankacılığı

Güneydoğu Asya'daki tüketicilerin banka hesaplarından daha fazla cep telefonuna sahip olması, QR ödeme yöntemlerini popüler bir cep tercihi haline getiriyor. Bu dijital cüzdanlara bir akıllı telefondan QR kodu taranarak erişilebilir ve çeşitli banka hesap numaralarına bağlanabilir - bu da güvenli hissettiren hızlı, kullanışlı bir bankacılık sağlar!

QR kodları her yerde bulunan bir ödeme yöntemi haline geldi ve Juniper Research, 2020 yılında 1,5 milyar olan toplam kullanıcı sayısının 2025 yılında 2,2 milyara ulaşacağını öngörüyor.

Ekonomisi ve nüfusu büyümeye devam eden Tayland'da önümüzdeki üç yıl içinde QR kod kullanımının katlanarak artması bekleniyor.

Tayland Merkez Bankası kısa süre önce müşterilerin artık bu yöntemi kabul eden işyerlerinde BeWallet uygulamasını kullanarak UnionPay QR kodlarını kullanarak mal ve hizmetler için ödeme yapabileceğini duyurdu. Bu, hem denizaşırı satıcılardan alışveriş yapan çevrimiçi alışverişçiler hem de sınır ötesi ödeme yapmak isteyen gezginler için faydalı olacaktır.

Bu hizmet, ödeme sürecini daha basit ve kullanışlı hale getirmenin yanı sıra, Bank of Thailand'a müşteri davranışları hakkında, özellikle bu demografik gruba yönelik gelecekteki finansal ürünlere uyarlanabilecek değerli bilgiler verecektir. Ayrıca, Bank of Thailand müşterilerinin ihtiyaçlarını belirleyebildiği ve bu ihtiyaçları karşılayan çözümler sunabildiği için Taylandlılar arasında marka sadakati ve güven oluşturmaya da hizmet etmektedir.

Kısa bir süre önce Endonezya Bankası ve Tayland Bankası sınır ötesi QR ödeme bağlantısını açıkladı. Her iki ülkede yaşayanların tek bir QR kodu ile ödeme yapabilmelerini sağlayan bu uygulamanın iki ülke arasındaki sınır ötesi ticareti ve e-ticareti artırması ve ekonomik büyümeye katkıda bulunması bekleniyor. Bununla birlikte, yetkililer dolandırıcılık, kara para aklama ve kara para aklamayla mücadele/karşı uyumluluk gibi sınır ötesi ödemelerle ilgili potansiyel zorluklara hazır olmalıdır.