Yatırımcılar İçin Hesap Gereksinimleri Oluşturun

Minimum bakiye gereksinimi olmadan tasarruf etmeye, işlem yapmaya veya yatırım yapmaya başlamak için bugün çevrimiçi bir Schwab hesabı açın. Ayrıca, kaydolduğunuzda ücretsiz standart çekler ve bir Visa(r) Platinum banka kartı kazanın!

Ancak, marj üzerinden işlem yapabilmek için belirli hesap koşullarını karşılamanız gerekir. Bu, hesabınızdaki menkul kıymetlerin %50'sine kadarını ödünç almak anlamına gelir.

Minimum depozito

Ticarette yeniyseniz, düşük minimum para yatırma gereksinimleri olan bir aracı kurum ideal bir seçim olabilir. Size çeşitli pazarlara erişim sağlayacak, stratejilerinizi geliştirmenize yardımcı olacak ve geniş kaynaklar sağlayacaklardır.

Bununla birlikte, daha düşük maliyetler, bir komisyoncu seçerken dikkatli olmanız gereken gizli ücretler ve masraflar içerebilir. Bunlardan kaçınmanın en iyi yolu, açık fiyatlandırmaya sahip ve gizli masrafları olmayan dürüst bir komisyoncu seçmektir.

Bazı brokerler, işlem yapmadan önce belirli bir miktar para yatırmanızı gerektirir, bu genellikle çıkarlarını korumak için yapılır. Bu rakamı genellikle hesap hüküm ve koşullarında bulabilirsiniz, bu nedenle işlemlere başlamadan önce bunları iyice okuduğunuzdan emin olun.

Tipik olarak, bir ticaret hesabı açmak için gereken minimum tutar, hangi menkul kıymetlerle işlem yapmak istediğinize bağlıdır. Örneğin, bazı aracı kurumlar, açığa satış ve opsiyon ticaretine izin veren bir marj hesabı açmak için elinizde belirli bir miktar nakit olmasını gerektirir.

Bu, uzun vadede başarılı ticareti sürdürmek için size yeterli sermaye sağlarken ticaret riskini azaltmaya yardımcı olduğu için tüm tüccarlar için akıllıca bir stratejidir. Yeterli paranız olduğunda, imkanlarınız dahilinde risk alabilir ve kayıp durumunda paranız tükenmez.

Çevrimiçi brokerlerin tipik olarak minimum para yatırma gereksinimleri vardır, ancak bunlar yapmak istediğiniz ticaret türüne göre farklılık gösterebilir. ECN forex brokerleri en düşük minimumlara sahip olma eğilimindedir, ancak bazı piyasa yapıcılar da daha düşük sermaye gereksinimleri sağlar.

Ticaretin maliyeti, bütçenize göre ayarlayabileceğiniz siparişinizin boyutuna göre de belirlenir. Daha büyük siparişler daha küçük olanlardan daha pahalı olma eğilimindedir, bu nedenle ticarete başlamadan önce ne kadar risk almak istediğinizi düşünün.

Ticari bütçeniz, ne kadar harcanabilir geliriniz olduğu ve bu parayı kullanma hedefleriniz gibi çeşitli faktörlere göre belirlenir. Örneğin, bekar insanlar genellikle çocuklu çiftlere göre daha fazla isteğe bağlı harcama gücüne sahiptir.

Teminat gereksinimleri

Yatırım deneyiminiz ne düzeyde olursa olsun, brokerinizin marj gereksinimlerini anlamak kritik önem taşır. Bunu yapmak, marj çağrıları ve varlık tasfiyesi gibi olumsuz yansımalardan kaçınmanıza yardımcı olabilir.

Teminat hesapları, yatırımcıların hisse senedi ve tahvil gibi yatırım ürünlerinde işlem yapmak için brokerlarından borç para almalarını sağlar. Genel olarak, marj üzerinden borç almaya ve işlem yapmaya başlamadan önce hesabınızda en azından bir miktar özkaynak olması gerekir. Daha büyük bakiyeleri veya daha karmaşık portföyleri olanlar, diğer yatırımcılara göre varlıklarının daha yüksek bir yüzdesini borç alabilirler; ancak, daha yüksek kaldıraç seviyeleri ek riskleri de beraberinde getirir.

Aracı kurumunuz, teminat olarak kullanılan menkul kıymetlerin (hisse senetleri gibi) cari piyasa değerinin %30'unu bulundurmanızı isteyebilir. Hesabınızda yeterli sermaye olduğundan emin olmak için, hesabınızı düzenli olarak takip edin ve elinizdeki menkul kıymetlerin değerindeki olası düşüşler için yeterli rezerv olduğundan emin olun.

Teminat hesabınızın özsermayesi aracı kurumun minimum bakım gereksiniminin altına düşerse, bir "bakım çağrısı" yayınlayacak ve bu yükümlülüğü yerine getirmek için hesabınıza daha fazla nakit veya menkul kıymet yatırmanızı talep edeceklerdir. Yanıt vermemeniz halinde, özkaynak seviyelerini eski haline getirmek için portföyünüzdeki bazı menkul kıymetleri cari piyasa değerinden satabilirler.

Bu uygulama, beklenmedik vergi yansımalarına ve Schwab'ın bakım çağrısını karşılamak için elinizde tutmak istediğiniz bir menkul kıymeti satma olasılığına yol açabilir. Ayrıca, aracı kurumunuz teminat bakım gereksinimlerindeki herhangi bir artış hakkında önceden bildirimde bulunmayabilir.

Bu gereklilikler yatırımınızı korumak için tasarlanmış olsa da, belirli alım satım fırsatlarından yararlanmanızı da engelleyebilir. Örneğin, hesabınızın marj özsermayesi model günlük işlemci özsermaye gereksiniminin altına düşerse (aşağıya bakın), o gün için daha fazla günlük işlem yapmanıza izin verilmez.

Marjin hesaplarının yalnızca hem kredi faizi hem de anapara geri ödemesi için gerekli fonları taahhüt edebilen yatırımcılar için mevcut olduğunu unutmayın. Marjin borcunuzu yönetmek ve derhal geri ödemek için bir strateji oluşturmak, riski en aza indirmenin ve yatırımlardan elde edilen getirileri en üst düzeye çıkarmanın tek yoludur.

Minimum hesap bakiyesi

Marj üzerinden hisse senedi veya ETF ticareti yaparken, bazı brokerler başlamadan önce minimum 2,000 $ hesap bakiyesi gerektirir. Bu tutar, işlem yaptığınız belirli hisse senedi veya ETF'ye bağlı olarak farklılık gösterse de, ilk alım satımları yaparken hesabınızda en az bu kadar olması iyi bir temel kural olarak hizmet eder.

Marjin hesapları, yatırımcıların bir yatırımdan elde ettikleri getiriyi artırmak için %50'nin üzerinde fon ödünç aldıkları yatırım dünyasının temel unsurlarından biridir. Bu ödünç para kullanma kavramı yeni olmasa da, marj üzerinden ticareti kolaylaştıran çevrimiçi brokerler ve otomatik platformlar nedeniyle daha yaygın hale geldi.

Başarılı bir hisse senedi veya ETF marjin ticaretine başlamak için gereken minimum hesap bakiyesi, standart bir aracılık hesabı açmak için gerekenle aynıdır. Düzenli olarak küçük miktarlar yatırarak bu gereksinimi karşılayabilirsiniz. Ancak, işlemlerinizi finanse etmek için marj kredisi kullanırken olduğu gibi istisnalar da vardır.

Bazı yatırımcılar, kârlı ticaret kapasitelerini potansiyel olarak sınırlayabileceğinden, minimum hesap bakiyesini büyük bir engel olarak görebilir. Hesabınızda yeterli para olmadan, aracı kurumunuz hesabınızı kapatabilir ve içindeki tüm parayı kaybedebilirsiniz.

Bu olası sorunlardan kaçınmak için hesabınızı her zaman takip etmeniz ve varlık değerlerindeki değişiklikleri günlük veya haftalık olarak kontrol etmeniz akıllıca olacaktır. Ayrıca, gerektiğinde marjin veya diğer yüksek getirili yatırım hesapları arasında otomatik transferler ayarlamak, hiçbir ödemeyi kaçırmamanıza yardımcı olabilir.

Marj üzerinden alım satım

Marjin ticareti birçok kişi için popüler bir yatırım seçeneğidir, ancak riskleri de beraberinde getirir. Piyasaya aşina değilseniz, marj üzerinden alım satım yapmaktan kaçınmak ve bunun yerine nakit hesaplara bağlı kalmak en iyisi olabilir.

Yatırımcılar sıklıkla aracı kurumlarından borç para almak ve daha kârlı işlemler yapmak için menkul kıymet satın almak için marjdan yararlanırlar. Ne yazık ki, marj üzerinden alım yapmak, başlangıçta yatırılan miktardan çok daha fazlasını kaybetmenize neden olabilecek riskleri de beraberinde getirir.

Finans Sektörü Düzenleme Kurumu (FINRA), işlem türüne ve aracı kurum politikalarına göre değişen minimum hesap gereksinimleri belirleyerek marj ticaretini düzenler.

Örneğin, bir komisyoncu size marj kredisi vermeden önce hesabınıza 2.000 $ yatırmanızı isteyebilir. Bu miktar, menkul kıymet komisyoncuları ve satıcıları için minimum başlangıç teminatı gereksinimini belirleyen Federal Rezerv Yönetmeliği T tarafından belirlenir.

İlk marjınızı belirledikten sonra, aracı kurumunuz hangi menkul kıymetleri marj üzerinden alıp satabileceğinize ve ne kadar borç alabileceğinize karar verebilir. Genel olarak, yatırımcılar bireysel yatırımlar için satın alma fiyatının %50'sine kadar borç alma seçeneğine sahiptir; ancak, borç verilen kesin miktar yatırıma göre değişir.

Tipik olarak, ödünç aldığınız parayı artı aracı kurumunuza ve marjla satın alınan menkul kıymet türlerine göre değişen bir oranda faizi geri ödemeniz gerekir. Ayrıca, bir sürdürme marjı gereksinimini karşılamanız gerekebilir.

Tasfiye edilmesini önlemek için portföy değerinizin belirli bir yüzdesini hesabınızda tutun. Brokeriniz sizi bir "marj çağrısı" ile bilgilendirecektir ve varlıklar bu miktarın altına düşerse, bu yatırımların tasfiye edilmemesi için iki ila beş gün içinde brokeriniz aracılığıyla iade edilmelidir.

Kredili alım satım yapmanın bir diğer riski de hisse senedi veya tahvil fiyatlarının düşmesi durumunda tüm portföyünüzü riske atmasıdır. Bu durum özellikle yatırım yapmaya yeni başladıysanız veya küçük bir portföyünüz varsa geçerlidir. Bu nedenle, yatırımlarınızı birden fazla hisse senedi, borsa yatırım fonu ve yatırım fonu ile çeşitlendirin. Ayrıca, hesabınızda kredili işlemlerden kaynaklanabilecek kayıpları karşılamaya yetecek kadar nakit olduğundan emin olun.