Kurulumu Ücretsiz Stripe Hesap Oluşturma Süreci

İşletmeniz için Stripe kullanmaya başlamak istiyorsanız, önce bir hesap açmanız gerekir. Genel olarak bu, kimliğinizi kanıtlamak için devlet tarafından verilmiş bir kimlik gibi belgelerin sağlanmasını içerir. Bunu yapmadan önce, bir hesap açmayla ilişkili ücretler ve bakiye minimumları hakkında bilgi edinmek için bankanın açıklamalarını dikkatlice okuyun.

Tamamlandığında, Stripe ile ödemeleri işlemeye başlayabilirsiniz!

Kurulum ücreti yok

Stripe hesapları ücretsiz kurulum sunar ve bir abonelik geliri işi oluşturmayı siz ve ekibiniz için çok daha basit hale getirir. Kredi kartı, PayPal ve diğer popüler ödeme yöntemlerinin kolaylıkla kabul edilmesini sağlar; ayrıca destek taleplerinin ele alınmasına, ölçümlerin izlenmesine ve vergilerin hızlı ve doğru bir şekilde hesaplanmasına yardımcı olur.

Oluşturma süreci basittir: bir e-posta adresi ve şifre girin ve gitmeye hazırsınız. Ardından, Stripe'tan banka hesabınıza transfer yapılabilmesi için banka hesabınız ve yönlendirme numaranızla ilgili ayrıntıları doldurun. Son olarak, bir kimlik hırsızlığı ihtimaline karşı elinizin altında bir cep telefonu numarası bulundurmanız önerilir.

Stripe hesapları, bariz olmanın ötesinde, abonelik işiniz için yapabileceğiniz en avantajlı yatırımlardan biridir. Tüm finansal yönleri yönetmek için gereken tüm araçları ve bilgiyi sağlarlar. Ayrıca, aboneler için daha iyi bir kullanıcı deneyimi oluşturmaya yardımcı olur, böylece abone olduklarından emin hissederler. Biraz planlama ve sıkı çalışmayla, kısa sürede etkili bir abonelik tabanlı iş yürütme yolunda ilerleyeceksiniz!

Aylık ücret yok

Stripe, küçük işletme sahipleri ve çevrimiçi girişimciler için ideal bir satıcı hesabı çözümüdür. Kredi kartı işleme, geri ödemeler ve ters ibraz yönetimi gibi özelliklerle basit bir ödeme ağ geçidi sağlar. Ayrıca gösterge paneli, müşteriler, planlar ve bakiyeler hakkındaki verileri her yerden izlemenizi sağlar - sanki uygulama içinden yönetiyormuşsunuz gibi!

Bir Stripe hesabı oluştururken, kullanıma hazır bir plan kullanma veya uygulamanızı özelleştirilmiş bir fiyat planıyla özelleştirme seçeneğiniz vardır. İkincisi ile, Stripe'ın sabit oranlarından daha düşük olan değişim artı fiyatlandırması alabilirsiniz; ancak, hızlı bir şekilde birikebilecek standart yinelenen ücretler için aylık ücretlerin de olacağını unutmayın.

Aylık bakım ücretlerine ek olarak, yetersiz bakiye, limit aşımı ücretleri, ATM ücretleri ve diğer hizmetler için de ücretlendirilebilirsiniz. Herhangi bir finans kuruluşunda bir hesap açmadan önce, hangi ücretlerin genel orana dahil olduğunu ve hangilerinin dahil olmadığını belirlemek için ücret çizelgesini gözden geçirdiğinizden emin olun.

Bankalar ve kredi birlikleri bazen ücretleri minimumda tutan çek hesapları sağlar. En iyi hesaplar aylık bakım ücreti, ATM veya limit aşımı ücreti almaz ve gerektiğinde bu aylık ücretten kolayca feragat etmenize olanak tanır.

Forbes Advisor, listeyi oluşturmak için 66 finans kuruluşundan 157 ücretsiz çek hesabını inceledi. Bunları müşteri deneyimi, dijital deneyim, ücretler, erişim ve minimum gereksinimler gibi kategorilerdeki 17 veri noktasına göre derecelendirdik.

Stripe kayıt sürecinin bir parçası olarak, kapsamlı bir "Müşterinizi Tanıyın" anketi doldurmanız gerekecektir. Bu, işletmeniz ve hangi ürünleri/hizmetleri sunduğunuz ve bunların nasıl satıldığı hakkında bilgi vermeyi içerir. Bu bilgiler Stripe tarafından dahili olarak incelendikten sonra, sağlanan tüm ayrıntıların hizmet sözleşmesi standartlarını karşıladığını onaylayacaktır. Herhangi bir soru ortaya çıkarsa veya yardım gerekirse, Stripe temsilcileri her zaman destek ve rehberlik sağlamaya hazırdır.

Gizli ücret yok

Ödeme işlemleri söz konusu olduğunda, çok sayıda seçenek mevcuttur. Ne yazık ki, birçoğu karmaşıktır ve sonunda büyük bir fatura oluşturabilecek çeşitli yinelenen ve arızi ücretler talep eder. Neyse ki, bir ödeme işlemcisi tüm ücretlerini net ve yönetilebilir bir şekilde açıklamak için zaman ayırdı.

Stripe, işlenen işlem başına sizden bir ücret talep etmeyerek satıcı hesabı sağlayıcıları arasında öne çıkar. Bunun yerine, çoğu işlem için sabit bir oranı vardır. Ücretsiz deneme süresine kaydolmak, bu ödeme işleme çözümünün iş ihtiyaçlarınıza uygun olup olmadığını görmenizi sağlar; ayrıca, minimum aylık kullanım gereksinimi yoktur, böylece deneyebilir ve gerekirse istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz.

Fiyatlandırma detayları

Stripe'ın hesap oluşturma süreci, kişisel bilgilerinizi doldurmanızı gerektiren bir dizi soru ve alan içerir. Bu, şirketinizin meşruiyetini doğrulamak için bir güvenlik önlemi olarak hizmet eder ve doğrudan gelen kutunuza gönderilen bir e-posta doğrulama kodu içerir.

Bu adım tamamlandıktan sonra sürecin geri kalanında ilerleyebilirsiniz. Kabul ettiğiniz ödeme yöntemlerini seçin ve iş hedeflerinizi karşılamak için veri taşıma ve depolamayı ayarlayın. Bu entegrasyonlar sayesinde dünya çapında daha geniş bir kitleye ulaşabilirsiniz.

Kredi kartlarına ek olarak, ACH ve yinelenen ücretler gibi diğer ödeme yöntemlerini de destekliyoruz. Bu, Teklif Oluşturucu bloğumuz ve Gelişmiş Teklifler eklentimiz aracılığıyla kataloğunuzda abonelikler veya tek seferlik ücretler tahsil etmenizi sağlar.

Bir ödeme yöntemi oluştururken, para biriminin ve tutarın doğru olduğunu onaylamak çok önemlidir. Bu özellikle sıfır ondalıklı para birimleri ve sınır ötesi minimum ödeme tutarları için geçerlidir. API tarafından sağlanan ödeme akışları bu değerleri destekler ancak en yakın ona yuvarlanmalıdır.

Tüm ödeme işlemcilerinde olduğu gibi, bir banka hesabı oluşturmanız gerekir. Stripe'tan onay aldıktan sonra, Stripe hesabınızdan bankanıza ödemeler sektöre ve ülkeye bağlı olarak 7-14 gün içinde başlayabilir. Bu süreler içinde ödeme alamazsanız, Stripe ödemelerin devam etmesi için bir uyarı gönderecektir.