Yüksek Karlılık ile Pocket Option

Pocket Option yedi farklı gerçek hesap sağlayan çevrimiçi bir ticaret platformudur. Her hesap, üyeler için benzersiz yetenekler ve ek avantajlarla birlikte gelir.

Ayrıca, uygulama kullanıcı dostudur ve herhangi bir para yatırmadan önce becerilerinizi uygulayabilmeniz için bir demo hesabı sağlar. Ayrıca, 5 yıldızlı müşteri hizmetleri derecelendirmesi kendisi için konuşuyor!

Kullanım fiyatı

Kullanım fiyatı, opsiyon ticareti yaparken kârınızı belirleyebilecek en önemli unsurlardan biridir. Dayanak varlığın değerinin artacağını mı yoksa azalacağını mı ve dolayısıyla arttığında ne kadar para kazanacağınızı belirler.

Vade sonunda, hisse senedi fiyatı kullanım fiyatını aştığında yatırımcılar kâr elde eder. Alım opsiyonları, hisse senedi fiyatı kullanım fiyatından daha yükseğe çıkarsa karlı olurken, satım opsiyonları hisse senedi vade sonunda kullanım fiyatının altına düşerse kar sağlar.

Bir opsiyon kullanım fiyatı seçmek karmaşık olabilir, çünkü birkaç unsuru dikkate almanız gerekir. İlk ve en önemlisi, dayanak varlığın zaman içinde hangi yöne gideceğine karar verin. Opsiyon Greeksleri ve bir olasılık hesaplayıcısı kullanmak, işleminiz için ideal kullanım fiyatını belirlemenize yardımcı olacaktır.

Alım satım işlemlerinde bir sonraki adım bir son kullanma tarihi seçmektir. İki seçeneğiniz vardır: kısa vadeli veya uzun vadeli; ancak, her iki seçeneğin de belirlenen sonlarına yaklaştıkça değer kaybettiğini (zaman aşımı) unutmayın.

Paranın çok dışında olmayan bir vade tarihi seçmek akıllıca olacaktır. Örneğin, vadesine 30-40 gün kalan yakın tarihli bir alım opsiyonu satmak hem değer hem de esneklik sunar.

Bu strateji hisse senetleri, döviz çiftleri, emtialar ve kripto paralar gibi çeşitli varlıklarla uygulanabilir. Bu tekniği kullanarak, alım satım emirlerinden geleneksel alım veya satım opsiyonlarını kullanarak elde edeceğinizden çok daha fazla kârlılık elde edebilirsiniz.

Yatırım yaparken göz önünde bulundurmanız gereken bir diğer faktör de yatırımınızın büyüklüğüdür. Daha büyük fonlara sahip tüccarlar, daha uzun bir son kullanma tarihine sahip bir opsiyondan yararlanabilir.

Son olarak, bir opsiyonun kullanım fiyatını seçmek hem acemi hem de deneyimli yatırımcılar için kritik bir karardır. Deneyimli bir yatırımcıysanız, daha yüksek kullanım fiyatları seçmek para kaybetme riskini azaltırken kâr potansiyelinizi en üst düzeye çıkarabilir.

Acemi tüccarlar için opsiyon ticaretinin temellerini öğrenmenin en etkili yolu bir demo hesabı açmaktır. Bu, gerçek nakit riskine girmeden becerilerinizi geliştirmenize ve çeşitli stratejileri denemenize olanak tanır.

Bollinger bantları

Bollinger bantları, volatilite dalgalanmalarını tespit etmek için tasarlanmış yaygın olarak kullanılan bir alım satım aracıdır. Varsayılan olarak, bu çizgiler bir menkul kıymetin hareketli ortalama fiyatının üstünde ve altında görünür.

Trend takip göstergeleri günlük, beş dakikalık ve saatlik grafikler gibi çeşitli grafik zaman dilimlerine uygulanabilir. Tüm bu grafikler kolayca yapılandırılabilir ve bir menkul kıymetin fiyat oynaklığı hakkında değerli bilgiler sağlar.

Yatırımcılar, ek alım ve satım sinyallerini değerlendirmek için Bollinger bantlarını göreceli güç endeksi (RSI) gibi diğer göstergelerle birleştirebilir.

Güçlü bir trend piyasasında, fiyatlar genellikle uzun süreler boyunca üst banda tutunur; tersine, bir düşüş trendindeki fiyatlar, temel direnç seviyeleri olarak alt banda sarılma eğiliminde olabilir.

Ancak, trend zayıfsa, Bollinger Bantları yanıltıcı olabilir. Bir tüccar bu bantların geçerli olup olmadığını belirlemek için tüm piyasayı değerlendirmelidir.

Bollinger Bantlarını kullanmak için yatırımcıların bir dönem, standart sapma ve hareketli ortalama türü seçmesi gerekir. Bu ayarlar hem üst hem de alt bantların genişliğini belirleyecektir.

Bantların genişliği bir menkul kıymetin fiyatının oynaklığını gösterir. Volatilite arttıkça genişleyecek ve volatilite azaldıkça daralacaktır.

Ek olarak, bantların genişliği bir piyasanın aralıkta mı yoksa trendde mi olduğunu belirtmek için kullanılabilir. Bir aralık, destek ve direnç seviyeleri arasında gidip gelen fiyatlardan oluşurken, bir trend fiyatların sürekli olarak yeni yüksek zirveler veya düşük dipler yaptığını gösterir.

Güçlü bir düşüş trendi, yükselen bir orta bant ve düşen ya da genişleyen alt BB'lere sahip olurken, yükselen bir üst BB ve düz ila genişleyen alt BB'ler mevcut olacaktır. Trend kırıldığında, piyasa önceki hareketini geri çekmeye başladığında bu BB'ler daralacaktır.

Üst ve alt bantlar, 20 günlük basit hareketli ortalamadan iki veya üç standart sapmaya ayarlanabilir ve yatırımcıların gelecekte potansiyel olarak koparma faaliyetine yol açabilecek aşırı gergin piyasa koşullarını belirlemelerine yardımcı olur.

RSI

Göreceli Güç Endeksi ya da kısaca RSI, yatırımcılar tarafından kullanılan en popüler teknik göstergelerden biridir. Bir menkul kıymetin fiyat değişikliklerinin hızını ve büyüklüğünü ölçer ve aşırı alım ya da aşırı satıma maruz kalan varlıkların belirlenmesine yardımcı olabilir. Ayrıca, etkili bir alım satım stratejisinin bir parçasını oluşturmak için diğer teknik göstergelerle birleştirilebilir.

Göreceli Güç Endeksi çeşitli zaman dilimlerinde ayarlanabilir ve tipik olarak sırasıyla 70 ve 30 gibi yüksek ve düşük değerlere sahiptir. Standart 14 günlük süre yaygın olarak kullanılmakla birlikte, daha kısa veya daha uzun süreler de mümkündür.

RSI'ın hisse senedi performansını etkileyebilecek tüm faktörleri dikkate almadığını kabul etmek önemlidir. Bir şirketin iyi durumda olup olmadığına dair kesin bir yanıt vermez, ancak kısa vadeli alım ve satım sinyalleri arayan günlük yatırımcılar için faydalı olabilir.

Ancak RSI uzun vadeli yatırımcılar için ideal bir araç değildir. 14 günlük penceresi, zaman içinde önemli ölçüde değişebilecek piyasa koşullarına uyum sağlamak için yeterli zaman sağlamaz ve hacim veya açık faiz gibi bir menkul kıymetin değerini etkileyebilecek diğer unsurları dikkate almaz.

RSI'ı diğer göstergelerle birlikte kullanarak piyasanın aşırı alımda mı yoksa aşırı satımda mı olduğuna karar verebilir ve trend dönüşlerini teyit edebilirsiniz. Ayrıca, açığa satış gibi uzun vadeli bir ticaret stratejisini desteklemek için diğer göstergelerle birleştirebilirsiniz.

Daha düşük bir RSI, özellikle de 30'un altındaki bir RSI, bir hisse senedinin aşırı satıldığını gösterebilir ve yakın bir trend dönüşüne işaret edebilir.

RSI'yı diğer göstergelerle birleştirmek kazanma yüzdenizi artırabilir, ancak zaman ve pratik gerektirir. Bu nedenle, bu strateji yeni başlayanlar veya hızlı bir şekilde para kazanmak isteyen tüccarlar için uygun olmayabilir.

Genel olarak, daha yüksek bir RSI düşüş piyasasına işaret eder. Ayrıca bir hisse senedinin dibe ulaşmış olabileceğini ve büyük bir yukarı hareket için hazır olduğunu gösterir. MACD gibi diğer göstergelerle birleştirildiğinde RSI, trendlerin ve tersine dönüşlerin daha doğru bir şekilde belirlenmesine yardımcı olabilir.

MACD

MACD, trendlerin görsel bir anlık görüntüsünü sağlayan ve grafikleri hızlı bir şekilde taramanıza olanak tanıyan, tüccarlar için paha biçilmez bir göstergedir. Forex, endeksler, emtialar ve hisseler gibi çok sayıda finansal araca uygulanabilir.

MACD göstergesini kullanarak güvenle ticaret yapın! Gecikmeli bir gösterge olduğundan ve fiyat hareketi değişikliklerine yanıt vermesi zaman aldığından, tüccarlar MACD sinyalini uygulamadan önce verilerini doğrulamalıdır.

Günlük, haftalık ve aylık zaman dilimlerine uygulanabilir. Bir trend değişikliği olduğunda tespit etmek için RSI ve Stokastik gibi diğer göstergelerle karşılaştırılabilir. Ayrıca, yükseliş sapması tespiti için ADX ve CCI ile birleştirilebilir.

Pocket Option yalnızca yararlı göstergeler sunmakla kalmaz, aynı zamanda ticareti daha basit hale getirmek için tasarlanmış bir dizi başka özelliğe de sahiptir. Örneğin, sosyal ticaret özelliği yatırımcıların diğer yatırımcıların ticaret alışkanlıklarını kopyalamasına ve hatalarından ders çıkarmasına olanak tanır. Ayrıca, yatırımcıların nakit ödüller için birbirleriyle yarıştığı bir turnuva bölümü vardır.

Sitenin bir başka etkileyici yönü de Mastercard ve Visa gibi popüler olanlar da dahil olmak üzere 50'den fazla ödeme yönteminden para yatırma işlemlerini kabul etmesidir. Ayrıca, para yatırma veya çekme işlemleri için herhangi bir ücret alınmamaktadır. Ayrıca, IFMRRC tarafından lisanslanmıştır ve herhangi bir soruyu veya sorunu yanıtlamak için mükemmel bir müşteri hizmetleri ekibine sahiptir.

Platform son derece sezgisel ve kullanıcı dostudur, bu da onu hem acemiler hem de deneyimli tüccarlar için uygun hale getirir. Minimum 50 $ depozito ile, tüccarlar herhangi bir gerçek para yatırmadan web sitesini deneyebilirler.

Popüler ve egzotik döviz çiftleri, emtialar, hisse senetleri ve kripto para birimleri gibi çok çeşitli varlıklarla ticaret yapın. Site, tüm uzmanlık ve sermaye seviyelerine uyum sağlamak için yedi farklı hesap türü sunar.

Ayrıca, günün 24 saati mevcut olan müşteri desteği sağlar. Onlarla e-posta yoluyla iletişime geçebilir, canlı sohbet başlatabilir veya web sitelerinde verilen ücretsiz telefon numarasını arayabilirsiniz. Müşteri destek ekibi, ortaya çıkan her türlü soru veya endişeye yardımcı olacak ve kişisel bilgilerinizi korumaya kendini adamıştır.