Çevrimiçi Ticaret İçin Çevrimiçi Hesap Kaydı

Çevrimiçi ticaret yaparken, bir aracı kurumda hesap açmanız gerekebilir. Bunu yapmak, emirleri işlemek için bilgisayarınıza ihtiyaç duymadan ticaret yapmanıza olanak tanır.

Bunu yapmak için Maryland Business Express'te (MBE) bir kullanıcı hesabına ihtiyacınız olacaktır. MBE kullanıcı hesabınızla ticari isim kaydınızı da yapabilir veya yenileyebilirsiniz.

Kullanıcı hesabı

Bir tüccar olarak, hesabınızı çevrimiçi olarak kaydettirmeniz gerekecektir. Kayıt işlemi kolaydır ve tamamlanması genellikle 10 dakikadan az sürer, bu da bu yöntemi evden veya ofislerden çalışanlar için ideal hale getirir, çünkü gerçek bir aracı kurum ofisini ziyaret etmelerine gerek kalmadan hesaplarına erişmelerine olanak tanır.

Online kayıt basittir ve kişisel bilgilerinizi girmenizi ve hangi sunucuya bağlanacağınızı seçmenizi sağlayan bir sayfadan oluşur. Sunucu mevcut tüm sunucuları adresleri, isimleri ve pingleri ile birlikte gösterdiğinden bu işlem hızlı ve etkilidir - hızlı ve güvenilir performans için en düşük pinge sahip olanı seçebilirsiniz. Bu sunucu listesinden ideal seçeneğinizi seçtikten sonra, mevcut bir hesabı oluşturmaya veya seçmeye hazırsınız.

Kullanıcı hesabı, bir ağ üzerinde kullanıcı kimliği ve parola bilgilerinin yanı sıra güvenlik ayrıntılarını depolayan güvenli bir konumdur. Birden fazla kullanıcının tek bir şemsiye altında dosyalara, yazılıma veya diğer hizmetlere erişmesine olanak tanır. Kullanıcı adı, sistem içinde bir kullanıcıyı diğerinden ayıran bir tanımlayıcı görevi görürken, parola bilgisayarınızın yetkisiz kullanımına karşı bir koruma görevi görür.

Kullanıcı hesapları, herhangi bir bilgisayar ağının temel bileşenleridir ve bireysel kullanıcılara sistemdeki dosyalara, programlara ve e-posta hesaplarına erişim sağlar. Ayrıca, belirli çalışan gruplarına veya yüklenicilere bir kuruluş içindeki belirli kaynaklar üzerinde özel ayrıcalıklar tanıyarak erişim kontrol mekanizmaları olarak da hizmet ederler.

Bazı sistemler kullanıcı hesabı verilerini /etc dizini adı verilen özel bir dosyada saklar. Çok sayıda bilgisayarınız ve kullanıcınız varsa bu yararlı olabilir, çünkü tüm sitede merkezi ve tutarlı kullanıcı hesabı bilgileri sağlar.

etc dizini kullanıcı adı veya parola yönetimi için yararlı olabilir, ancak erişim denetimi amaçları için o kadar uygun değildir. etc yerine LDAP, NIS veya NIS+ gibi bir ad veya dizin hizmeti kullanmak daha iyi bir alternatif olacaktır.

Gerekli ad veya dizin hizmetine ek olarak, kullanıcı hesaplarınızın uygun şekilde etiketlenmesi çok önemlidir. Bu basit ama önemli adım, CME Group platformunda e-posta, dosya ve diğer bilgi hizmetleriyle en iyi deneyimi yaşamanızı garanti etmeye yardımcı olacaktır.

Ticari isim

Bir LLC, şirket veya şahıs şirketi olmanız fark etmeksizin, işletmeniz için bir ticari ad kaydettirmeniz zorunludur. Bu isim genellikle "DBA" veya "doing business as" olarak adlandırılır. Web siteleri ve reklamlar gibi belgelerde görünecektir; müşteriler için genellikle yasal işletme adınızdan daha basit olmasına rağmen, bunu kaydettirmek pahalı ve zaman alıcı olabilir.

Yeni bir iş girişimine başlarken ilk adım, girişiminiz için çekici ve akılda kalıcı bir isim bulmak olmalıdır. Akılda kalıcı bir isim, müşterilerin sizi hatırlama olasılığını artıracak ve aynı zamanda kendinizi kulağa benzer gelen şirketlerden ayıracaktır.

Bir isim seçtikten sonra, bu ismi eyaletiniz veya ilçeniz aracılığıyla kaydettirmeniz gerekir. Süreç yargı yetkisine göre değişir, ancak genellikle çevrimiçi bir form doldurmayı, bir başvuru ücreti ödemeyi ve bir gazetede yasal bildirim yayınlamayı içerir.

Bağımsız bir süreç olan bir ticari marka veya hizmet markası için başvurmayı tercih edebilirsiniz. Ticari adınız altında mal ve hizmet satmayı planlıyorsanız, bu adım gereklidir.

Ticaret unvanı ve ticari marka arasındaki ayrım karmaşık olsa da, akılda tutulması gereken ana nokta, ticaret unvanlarının ticari markalar veya hizmet markaları ile aynı korumalardan yararlanmadığıdır. Ticari adınız üzerinde münhasır haklara sahip değilsiniz, ancak onu diğer işletmelere karşı savunmak için bazı yetenekleriniz var.

Ancak, ticari unvanların bazı dezavantajları olabileceğini ve genellikle kapsamlı bir başvuru süreci gerektirdiğini unutmamalısınız. Ayrıca, geri çekilemezler, yani ticari adınızı birkaç yılda bir yeniden kaydettirmeniz gerekecektir.

Ayrıca, bazı eyaletler, işletmenizin sahibini veya adresinizi değiştirirseniz ticari unvanınızı yeniden dosyalamanızı gerektirir. Bu işlemin faaliyet gösterdiğiniz her eyalette yapılması gerekiyorsa, bu maliyetli ve zaman alıcı olabilir.

Maryland Business Express, tüccarlara tüm iş başvurularını tek bir yerde sunmaları için çevrimiçi bir hesap kayıt sistemi sağlar. Sadece bu da değil, aynı zamanda bu platformu federal ve eyalet vergi beyannamelerini doldurmak ve para tasarrufu sağlayan teşvik programlarına erişmek için de kullanabilirsiniz. Henüz beta aşamasında olan bu site şimdiden binlerce işletmeyi birden fazla web sitesinde lisans bilgilerini arama zahmetinden kurtarmıştır.

İş başvuruları

Girişiminiz için en iyi yapı hakkında soruları olan bir işletme sahibi veya hevesli bir girişimci misiniz? Vergilendirme endişeleri, başlangıç sermayesi gereksinimleri, sorumluluk endişeleri, yönetim sorumluluklarının devri, şirket gelirlerinin/kârlarının tahsisi ve dağıtımı, halefiyet planları ve müşteri ilişkileri gibi dikkate alınması gereken birçok faktör vardır. Hangi yapının sizin için en uygun olduğu, vergilendirme sorunları, başlangıç sermayesi gereksinimleri ve sorumluluk endişeleri gibi çeşitli faktörlere bağlıdır.

Uygun kuruluşu seçmek için yardıma ihtiyacınız varsa, rehberlik için bir avukatla veya başka bir profesyonelle görüşün. Alternatif olarak, SCORE, Küçük İşletme Geliştirme Merkezi, Kadın İşletme Merkezi veya Veterans Business Outreach Center danışmanı aracılığıyla ücretsiz iş danışmanlığına erişebilirsiniz.

İdeal yapıyı seçtikten sonra, bir sonraki adım işinizi kaydettirmektir. Kayıt süreci, hangi eyalette ve ne tür bir varlık oluşturduğunuza bağlı olarak değişir.

Maryland Business Express'i kullanmaya başlamadan önce çevrimiçi bir hesap oluşturmanız gerekir. Bunu web sitesini ziyaret ederek veya uygulamayı indirerek yapabilirsiniz. Bilgilerinizi kaydettikten sonra, hem kullanıcı adınızı hem de şifrenizi içeren bir e-posta alacaksınız. Bu giriş ile MBE içindeki ana kontrol panelinize erişebilir ve portal üzerinden dosyalama yapabilirsiniz.

İşletmenizi kaydettirdikten sonra, ticari kuruluş raporunu Dışişleri Bakanlığına sunmanız gerekir. Bunun yapılmaması, tüzel kişiliğinizin idari olarak feshedilmesine veya iptal edilmesine neden olabilir.

Dışişleri Bakanlığına kayıt olduktan sonraki iki yıl içinde bir rapor sunulmalıdır. Maryland Business Express aracılığıyla çevrimiçi olarak, posta yoluyla veya şahsen gönderebilirsiniz.

Girişimci mi olmak istiyorsunuz yoksa bilgiye ihtiyaç duyan mevcut bir işletme sahibi misiniz? Yanıt Maryland Business Express'te. Bu kurumlar arası işbirliği, 13 eyalet kurumu tarafından derlenen 150'den fazla kaynak içermektedir.

Bu sayfada, işletmenizin "iyi durumunu" korumaya yardımcı olacak bir kontrol listesi gibi çeşitli araçlar bulacaksınız. Bu sayfa, şahıs şirketlerinden büyük şirketlere kadar tüm Maryland işletmeleri için paha biçilmez bir kaynak olarak hizmet vermektedir.

Maryland'deki tüm işletmeler Dışişleri Bakanlığına yıllık rapor sunmalı ve vergi ödemelidir. Sınırlı ortaklıklar ve genel ortaklıklar gibi bazı kuruluşların yıllık rapor sunması veya vergi ödemesi gerekmez ancak yine de raporlama sorumluluklarını yerine getirmeleri gerekir. Şirketinizin raporlama ihtiyaçlarına ilişkin sorularınız varsa, SDAT'ın web sitesini ziyaret edin ve yayınları "İyi Durum Kontrol Listesi "nin ücretsiz bir kopyasını talep edin; alternatif olarak, yardım için doğrudan yerel ofislerinden birine ulaşın.

İşletme kaydı

Çevrimiçi ticaret yapmayı planlıyorsanız, şirketinizi ve işletme adınızı kaydettirmeniz gerekebilir. Bunu yapmak, işletmenize potansiyel müşteriler nezdinde daha fazla güvenilirlik kazandırmanın yanı sıra satışları artırmak veya yeni pazarlara girmek için kredi ve işletme sermayesi alma olasılığını artırabilir.

İşletme kayıt süreci eyalete göre değişir, ancak hepsi bir ücret ödemenizi ve şirket belgelerinizi yerel yönetime sunmanızı gerektirir. Ücretlendirilen miktar iş türünüze bağlıdır; bu nedenle daha fazla ayrıntı için yerel vergi dairenize danıştığınızdan emin olun.

Şirketinizi İç Gelir Servisi'ne (IRS) kaydettirmek, ticari kredi ve banka hesapları oluştururken faydalı olabilecek bir federal vergi kimlik numarası kullanmanıza olanak tanır. Bunu yapmak için web sitelerini ziyaret edin (bkz. Kaynaklar).

Şirketinizi kaydetmek için bir kullanıcı kimliği ve şifreye ihtiyacınız olacaktır. Bunlar manuel olarak oluşturulabilir veya daha sonrası için kaydedilebilir. Daha sonra, işletme kayıt sitesine giriş yapın ve adresiniz ve asıl sahiplerin kimler olduğu gibi gerekli tüm bilgileri doldurun.

Hesabınız oluşturulduktan sonra, işletme kayıt sürecini evden veya hareket halindeyken tamamlayabilirsiniz. Çoğu durumda, çevrimiçi bir başvuru gönderebilir ve kredi kartıyla ödeme yapabilirsiniz.

Başvurunuzu yaptıktan sonraki bir hafta içinde bir işletme tescil belgesi düzenlenmelidir. Bu belge, işletmenizi IRS ve eyalet hükümetleri gibi çeşitli devlet kurumlarına kaydettirmenize olanak tanır; ayrıca, ticari girişiminiz için bir banka hesabı açmak için aynı sertifikanın onaylı kopyalarına ihtiyacınız olabilir.

Kayıt olduktan sonra, yerel yönetiminize gerekli vergi beyannamelerini ve yıllık raporları sunmanız gerekir. Genel olarak her yıl 15 Nisan'a kadar ödenmesi gereken ücretler, işletmenin türüne göre değişmektedir.

İşletmenizde çalışan varsa, bunları IRS'ye kaydettirmeniz gerekir. Bu işlem çevrimiçi olarak ya da yakındaki bir IRS ofisinde şahsen yapılabilir. Ayrıca, bir İşveren Kimlik Numarası (EIN) başvurusunda bulunmak için IRS web sitesini ziyaret edebilirsiniz.